KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13005241

nr 1300 5241

Carl Herman Wetterwik

(1910-1949), Sverige

Oljemålning, Gerlesborg, Signerad, 1946. Olja på duk, 42x56 cm

Kondition: krackeleringar

Carl Herman Wetterwik, född i Uppsala 1910, död 1949, svensk målare.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 13 januari 2020
kl 20:33:43

13/1 10:21:58 1      Vinnande bud

Carl Herman Wetterwik

Läs mer om Carl Herman Wetterwik