KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13005241
nr 1300 5241
Carl Herman Wetterwik
(1910-1949), Sverige
Oljemålning, Gerlesborg, Signerad, 1946. Olja på duk, 42x56 cm
Kondition: krackeleringar
Carl Herman Wetterwik, född i Uppsala 1910, död 1949, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 13 januari 2020
kl 20:33:43
13/1 10:21:58
Carl Herman Wetterwik
Läs mer om Carl Herman Wetterwik